FAQ

Je nutné mít mezinárodní řidičský průkaz?

V rámci Vídeňské úmluvy o silničním provozu členské státy uznávají národní řidičské průkazy bez nutnosti získat mezinárodní průkaz.

Seznam zemí, které přistoupily k Vídeňské úmluvě z roku 1968:

Rakousko, Bahamy, Bahrajn, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Brazílie, Velká Británie, Maďarsko, Venezuela, Gyuana, Ghana, 

Německo, Řecko, Gruzie, Dánsko, Zaire, Zimbabwe, Izrael, Indonésie, Írán, Španělsko, Itálie, Kazachstán, Kostarika, Pobřeží slonoviny, Kuba, Kuvajt, Lotyšsko, Litva, Lucembursko, Makedonie, Maroko, Mexiko, Monako, Niger, Norsko, Pákistán, Polsko, Portugalsko, Korejská republika, Moldavsko, Rusko, Rumunsko, San Marino , Seychely, Senegal, Slovensko, Slovinsko, Tádžikistán, Thajsko, Turkmenistán, Uzbekistán, Ukrajina, Uruguay, Filipíny, Finsko, Francie, Chorvatsko, Středoafrická republika, Česká republika, Chile, Švýcarsko, Ekvádor, Estonsko, Jižní Afrika, Jugoslávie .

Další informace naleznete na webu Wikipedia.org:

Plný text dokumentu je k dispozici na webových stránkách unece.org týkající se řidičského průkazu, příloha 6, strana 61POZOR! Pokud je ve vašem letáku uvedeno, že je vyžadován mezinárodní řidičský průkaz, může půjčovna odmítnout Vám vozidlo poskytnout, pokud takový ůrůkaz nevlastníte a mohou Vámbýt uloženy sankce (i když je vnitrostátní řidičský průkaz uznán za legitimní ve vybrané zemi). Doporučujeme, abyste si vytiskli Vídeňskou úmluvu v angličtině a vezměte ji s sebou, abyste předešli sporům na silnicích a v autopůjčovně. V jiných zemích Vám může být poskytnuto i auto při předkládání národního řidičského průkazu, ale doporučujeme Vám získat mezinárodní řidičský průkaz, abyste se vyhnuli problémům s pronájmem a s místní policií. Pronájem v takových případech je na vlastní nebezpečí.

Jaké jsou podmínky pro osoby mladší 21 let při půjčování auta?

Obecně vzato nneexistuje moc půjčovních míst pro osoby mladší 21 let. Někteří z našich partnerů půjčují auta i řidičům od 19 let, ale ti musí zaplatit extra poplatek. Výše poplatky pro "mladé řidiče" je uvedena v podmínkách půjčení (detaily částek).

Jaká je nejkratší možná délka půjčení auta?

Minimální doba půjčení je 24 hodin. Je možné vrátit auto i dříve, ale tímto se cena za půjčení nesníží, bude Vám naúčtovano půjčovné za jeden celý den.

Kde mohu najít kancelář vybrané autopůjčovny?

Pokud budete vyzvedávat auto na letišti, věnujte pozornost umístění kanceláře autopůjčovny. Pokud budete vyzvedávat auto na letišti, vyhodí Vám výsledky hledání "v terminálu". Pokud je kancelář umístěna vně letiště, výsledky vyhledávání budou "kyvadlový autobus". Kyvadlový autobus je vždy zdarma a poskytuje ho přímo autopůjčovna. Většinou není kancelář dále než 5 minut jízdy od letiště. Ve všech případech bude telefonní číslo a přesná adresa místní kanceláře uvedena na Vaší brožurce.

Co bych měl udělat, když nejsem schopný vrátit auto před deadlinem?

Standardní podmínky jsou následující: Budete muset zaplatit 60 % denního půjčovného, pokud vrátíte auto do 12 hodin po ukončení půjčovní doby. Pokud se Vám nepodaří vrátit auto do 12 hodin po ukončení půjčovní doby, musíte zaplatit celkové denní půjčovné. Navíc je nutné informovat autopůjčovnu o zpoždění. Pokud nás nebudete o zpoždění informovat, můžete autopůjčovna zahájit nutné procesy (jako například nahlásit auto jako kradené). Zkuste si dobu pronájmů řádně spočítat už dopředu.

Ztratil jsem číslo své rezervace nebo voucher. Co mám dělat?

Nemějte obavy. Stačí, když zkontaktujete našeho operátora emailem nebo telefonem a my Vám pošleme kopii voucheru nebo obnovíme číslo Vaší rezervace. 


support@cars-scanner.com

+44 2036422248

Mohu upravit/zrušit svou rezervaci?

Formulář na zrušení naleznete na naší webové stránce. Standardní podmínky se řídí následujícími pravidly: 

  • 24 hodin před startem půjčení je zrušení zdarma 
  • 50 EURO poplatek při zrušení v posledních 24 hodinách před začátkem rezervace 
  • Celková cena za rezervaci se platí, pokud chcete zrušit rezervaci po začátku půjčovní doby.
Prosím, vezměte na vědomí, že některé speciální objednávky mohou změnit podmínky zrušení. Pečlivě si proto při plánování dovolené přečtěte podmínky.

Kolik paliva bude v půjčeném autě?

Obvykle mají půjčená auta natankována plnou nádrž ve všech zemích a také je potřeba ji vrátit se stejným množstvím paliva. V případě nedostatku paliva se doplácí rozdíl dle cen stanovených půjčovnou.

Jaký je rozdíl mezi společností cars-scanner.cz a ostatními auto brokery?

Máme smlouvy s předními mezinárodními společnostmi jako jsou EuropCar, SIXT, Budget, Dollar, Avis, Alamo, Thrifty, Hertz, National a také místními autopůjčovnami, které nabízí služby na vysoké úrovni. 


V každém městě má společnost Cars-scanner nejméně 3 až 4 poskytovatele aut. 


Náš analyzátor cen největších autopůjčoven po celém světě garantuje našim zákazníkům ty nejlepší služby za dostupné ceny. Naše call-centrum funguje 24 hdoin denně a poskytuje všechny služby, které se týkají rezervace a půjčování aut. 

Naše webová stránka poskytuje všechny informace pro zákazníky, které potřebuje vědět do budoucna.

Mohu si vyzvednout auto mimo pracovní dobu?

Ano, můžete. Ale mějte na paměti, že si autopůjčovny za vyzvednutí mimo pracovní dobu mohou naúčtovat další poplatky.

Vracení auta mimo pracovní dobu.

Pokud vracíte auto na letišti, prosím, zaparkujte jej na parkovací místo, které patří Vaší autopůjčovně a vraťte knihy do speciální krabičky označené "NA KLÍČE".

Jak brzy se mi odemkne moje bezpečnostní záloha?

Odemknutí a navrácení bezpečnostní zálohy záleží na podmínkách půjčovny, ale většinou se děje do 30 pracovních dnů. Abyste se ujistili, že je Vaše bezpečnostní záloha odemknuta co nejdříve, můžete zkontaktovat svou banku. Také můžete kontaktovat kancelář společnosti, kde jste si auto půjčili.

Podmínky. Výše franšízy. Bezpečnostní záloha

Abyste se ujistili, že bude Vaše půjčení co nejkomfortnější, vždy doporučujeme kompletní pojištění. Buď to můžete udělat na naší webové stránce nebo přímo uzavřít v kanceláři autopůjčovny. 

Každé auto má vlastní skladbu funkcí, které jsou vyjmenovány ve smlouvě. Při uzavírání smlouvy buďte obezřetní a řádně si podmínky přečtěte. Příklad:

Jaké karty cars-scanner přijímá pro placení?

Můžete za rezervaci dopředu zaplatit pomocí Vaší kreditní nebo debetní karty MasterCard, Delta a American Express.


Ujistěte se, že se budete věnovat sekci ""platební metody"" v podmínkách půjčení. V některých případech může být kreditní karta řidiče požadována při vyzvedávání auta. Prosím, nezapomínejte, že většina debetních karet jsou ve skutečnosti kreditní karty s nulovým limitem. Při předložení takové karty by mělo stačit, že má kladný zůstatek, aby na něm šla uzamknout bezpečnosntí záloha. Pokud chcete zjistit, zda je Vaše karta kreditní nebo debetní, stačí, když nám pošlete posledních 6 číslic Vaší karty nebo se přímo zeptáte své banky.