Loading icon
Staré město Bergen
Staré město Bergen

Norské město Bergen je nejznámějším malým městem na světě, kde si můžete skvěle odpočinout. Nějakým neuvěřitelným způsobem zde pokojně koexistuje bouřlivý rytmus moderního života a sladké kouzlo starého města s bohatou historií.

Dovolená ve Francii: objevte tajemství kouzelné země!
Dovolená ve Francii: objevte tajemství kouzelné země!

Francie! Co může být kouzelnějšího a krásnějšího než pouhá myšlenka, že si brzy budete moci vychutnat krásu a nádheru této elegantní země v každém smyslu.

Co vidět ve Švédsku
Co vidět ve Švédsku

Plánujete výlet do Švédska, ale nenapadá vás nic jiného než IKEA a ABBA? Pokud ano, pak klidně čtěte dál. Níže se dozvíte o zajímavých místech a zajímavostech ve Švédsku. Některé z nich mohou být docela komorní a nejsou příliš propagovány široké veřejnosti, ale přesto stojí za to jim přizpůsobit svou skandinávskou cestu.

Buddhův chrám na Bali
Buddhův chrám na Bali

Turisté na Bali jsou velmi opatrní vůči chrámům. Svaté místo je téměř poslední atrakcí, kterou navštíví. Protože pro Evropany je to tajemné a dokonce děsivé místo. Souhlasíte, není moc příjemné vidět u vchodu do chrámu sochy odporných savců nebo netopýrů. Pro Evropany je pojem fungování a výzdoba chrámů nepochopitelný. Proto téměř každý druhý cestovatel opouští chrám pod dojmy. Zda jsou takové chrámy zajímavé k návštěvě nebo jsou stále nebezpečné, o tom později.

Atlantská cesta
Atlantská cesta

Atlanterhavsveien (Atlanterhavsveien), který se nachází na západě Norska, je úsek dálnice 64 procházející ostrovy souostroví, spojující osady Bud a Kristiansund, dlouhý 8274 metrů.

12 věcí, které můžete dělat v Pittsburghu v noci
12 věcí, které můžete dělat v Pittsburghu v noci

Church Brew Works bylo otevřeno v roce 1996 v historické čtvrti Lawrenceville. Jedná se o první a jedinou hospodu v USA, která se nachází přímo v historickém kostele. Kostel sv. Jana Křtitele byl postaven v roce 1902, ale byl poškozen požárem v roce 1915. Budova kostela byla s velkým důrazem na detail přestavěna na minipivovar a restauraci. Původní lavice byly řezány a ručně opracovány pro umístění jídelních stolů, zatímco dub z lavic byl použit na stavbu baru. Jsou zde původní jedlové podlahy, původní lucerny a cihly, které přežily demolici zpovědnice. Ocelové a měděné nádrže se lesknou u oltáře.

Atény - zvláštní řecké město s historickým dědictvím
Atény - zvláštní řecké město s historickým dědictvím

Řecké hlavní město ohromuje svým historickým a kulturním dědictvím a žádné město na světě nedokáže zanechat tak živý dojem. Atény jsou zvláštní město s bohatou minulostí a ohromujícím důkazem starověké civilizace, která dala vzniknout světové demokracii. Toto místo je začátkem prosperity a zrodem starověké kultury –  Akropole, která je nejoblíbenějším místem na světě s největším počtem turistů.

Srí Lanka: hotely, pláže
Srí Lanka: hotely, pláže

Ostrovní stát jižní Asie, nazývaný do roku 1972 „Cejlon“, se po celém světě proslavil svým elitním čajem pěstovaným na smaragdových plantážích, které si oblíbili místní obyvatelé. Subekvatoriální monzunové klima poskytuje optimální podmínky pro dovolenou na pláži v kteroukoli roční dobu. Na Srí Lance jsou hotely pohostinné a útulné – místním se podařilo vytvořit atmosféru tropického ráje a obklopit své hosty upřímnou pohostinností. Po příjezdu na ostrov vás přivítají kvetoucí ovocné stromy a neobvyklá vůně dobře upravených zahrad.

Nejlepší památky v Sydney
Nejlepší památky v Sydney

Sydney je největší a nejznámější město Austrálie. Byla založena v roce 1788 v Novém Jižním Walesu jako trestanecká kolonie pro Brity. V současnosti je nejvýznamnějším politickým, kulturním, obchodním a hospodářským centrem země, sídlem arcibiskupství římskokatolické a anglikánské církve. Je to jedno z nejrychleji rostoucích měst v Austrálii. Pokud se v blízké budoucnosti plánuje vzrušující výlet do Sydney, měli byste se seznámit se zajímavými místy, která musí každý turista navštívit.

Silniční doprava ve Velké Británii
Silniční doprava ve Velké Británii

V Británii je auto bohem a králem. Počet majitelů automobilů je velký - v posledním sčítání je počet automobilů v soukromém užívání 22 milionů. Silnice, zejména na jihovýchodě Británie, jsou nejfrekventovanější na evropském kontinentu.

Památky Prahy
Památky Prahy

V Evropě je mnoho atrakcí. Zde je každé město bohaté na historii, takže když přijedete do Evropy, bez váhání se vydejte na výlety.

Nejznámější muzea v Bruselu a Amsterdamu
Nejznámější muzea v Bruselu a Amsterdamu

Jsou lidé, kteří se neradi zdržují příliš dlouho a snaží se své cesty do zahraničí zpestřit. Skvělá příležitost je objednat si zájezd do dvou zemí, například do Belgie a Nizozemska.