Loading icon

Nejznámější muzea v Bruselu a Amsterdamu

Nejznámější muzea v Bruselu a Amsterdamu

Jsou lidé, kteří se neradi zdržují příliš dlouho a snaží se své cesty do zahraničí zpestřit. Skvělou příležitostí je zarezervovat si zájezd do dvou zemí, například do Belgie a Nizozemska.

Ti, kteří rádi cestují autem, si obvykle rezervují auto v Belgii online předem. V Charleroi Brusel bude pronájem kompaktního vozu stát od 18 eur na den a na letišti Zaventem o něco dražší – od 21 eur za den. Ceny se mohou lišit v závislosti na sezóně, třídě vozu a době pronájmu.

Brusel, hlavní město Belgie, je známé již od středověku. Díky nejbohatším sbírkám Královských muzeí je dnes město známé jako největší evropské kulturní centrum. Expozice Muzea výtvarných umění obsahuje obrazy Rembrandta, Brueghela, Rubense a mnoha dalších velkých malířů. Muzeum moderního umění je poměrně mladé - není mu ještě 30 let, ale jeho sbírka je také hodná obdivu, protože obsahuje obrazy jak současných belgických umělců, tak světově proslulých malířů: Rene Magritte, Marcel Bruthaers, Marc Chagall, Andy Warhol.

Neméně známá jsou i další metropolitní muzea: expozice Královského institutu přírodní historie představuje kostry gigantických býložravých ještěrů, kteří obývali planetu před miliony let. A muzeum hudebních nástrojů se může pochlubit největší sbírkou různých nástrojů v Evropě, jejíž počet již dávno přesáhl 6 tisíc. Přitahuje pozornost hostů města a muzeum čokolády. Pozoruhodné je, že vstup do muzea a ochutnávka různých exponátů jsou zcela zdarma.

Amsterdam není co do počtu slavných muzeí pozadu za Bruselem. Nejnavštěvovanějším muzeem v hlavním městě Nizozemska je Rijksmuseum. Nachází se v klidném půvabném koutě na břehu jednoho z kanálů starého města. Muzeum kdysi založil bratr Napoleona Bonaparta, Louis Bonaparte. Dnes obsahuje nejbohatší sbírku obrazů mistrů zlatého věku Nizozemska, která nemá obdoby. Ale turisté z mnoha zemí sem jezdí nejen proto, aby viděli díla Vermeera, Pietera de Hoocha, Franse Halse a mnoha dalších mistrů, ale aby obdivovali i jedno z Rembrandtových děl zde prezentovaných - Noční hlídku.Druhé místo v návštěvnosti po slavném Rijksmuseu zaujímá skromný dům v ulici Princesgracht, číslo 263. Za války židovská dívka, jejíž jméno dnes zná celý svět, Anne Franková se v ní s rodinou ukryla před německými nájezdníky. Její deník byl nyní přeložen do mnoha jazyků a dům je dnes nejen muzeem, ale také výzkumným střediskem pro studium holocaustu. Každý turista, který navštíví Amsterdam, nemůže bezpochyby navštívit Madame Tussauds. Jeho expozice zahrnuje několik částí: události a pouliční výjevy ze života slavných osobností zlatého věku, místnost hrůzy a sál celebrit.