Loading icon

Srí Lanka: hotely, pláže

Srí Lanka: hotely, pláže

Ostrovní stát jižní Asie, nazývaný do roku 1972 „Cejlon“, se po celém světě proslavil svým elitním čajem pěstovaným na smaragdových plantážích, které si oblíbili místní obyvatelé. Subekvatoriální monzunové klima poskytuje optimální podmínky pro dovolenou na pláži v kteroukoli roční dobu. Na Srí Lance jsou hotely pohostinné a útulné – místním se podařilo vytvořit atmosféru tropického ráje a obklopit své hosty upřímnou pohostinností. Po příjezdu na ostrov vás přivítají kvetoucí ovocné stromy a neobvyklá vůně dobře upravených zahrad.

Pro pohodlný výlet turisté dávají přednost využití služeb autopůjčovny na Srí Lance. Průměrná cena za pronájem auta na letišti Colombo je 16 eur za den. Služba skeneru aut vám pomůže ušetřit až 70 % na půjčení auta.


Po tichých a rušných ulicích se zde volně potulují sloni a v místních restauracích se vaří ta nejchutnější ryba na světě. Ceny zájezdů na Srí Lanku jsou poměrně nízké, což má příznivý vliv na růst turistického zájmu o tuto letovisku. Téměř celá pobřežní zóna ostrova je poseta měkkým pískem a oblíbené sjezdy do oceánu jsou mírné a bezpečné i pro nezkušené plavce. K nejlepším plážím na Srí Lance patří letoviska Nuwara Eliya, Ventota, Kalkudah, Passekudah, Kalutara a Beruwala. Ideologie buddhismu natolik naplnila světonázor ostrovanů, že je velmi těžké najít benevolentnější a sympatičtější lidi. Kolem vás se rozprostírá skutečné království harmonie a klidu. Tento pocit je třeba procítit a plně mu porozumět, protože uctivé potěšení a naprostý klid mysli je těžké popsat známými slovy.

Zájezdy na Srí Lanku nejsou jen obyčejným výletem do věčně zeleného letoviska, ale příležitostí poznat sám sebe, objevit nové stránky svého „já“ a podívat se na svět s vykulenýma očima. Ne nadarmo se místní neúnavně opakují, že znají pouze tři barvy: tyrkysovou modř oblohy a oceánu, zlatou písečných pláží a smaragdovou zeleň tropické flóry. Nejsou zde žádné odstíny smutku a smutku a všechna protivenství jsou vnímána s filozofickým klidem a nadějí v nejlepší. Mimo jiné se při nákupu zájezdů na Srí Lanku seznámíte s majestátními gepardy a leopardy, různými opicemi a samozřejmě se slony, které lze spatřit v jejich přirozeném prostředí. Když cestujete po bývalém Cejlonu, pamatujte, že se s chartou nechodí do cizího chrámu, což znamená, že je třeba dodržovat určitá pravidla, zejména při návštěvě náboženských svatyní. Respektujte náboženství někoho jiného!

Výlety Srí Lanka nabízí ty nejrozmanitější a nejúžasnější, většinou však poutního charakteru. Je tedy zakázáno překračovat práh chrámu v šortkách nebo neskromné ​​sukni, kloboucích, oblečení s odhalenými rameny a otevřenými zády. Musíte se také zout, proto doporučujeme z hygienických důvodů se zásobit jednorázovými ponožkami. Stejně tak se nevyplatí fotit místní obyvatele bez jejich svolení, stejně jako pózovat před sochami Buddhy, zvláště zády k nim. Je neslušné ukázat partnerovi nohy, vzít věci levou rukou a natáhnout ukazováček a ukázat na jakýkoli předmět. Pamatujte také na existenci posvátných zvířat, jako je kráva, jejíž zanedbávání nebo nerespektování je pro místní urážlivé. Nejzajímavější památky Srí Lanky. K nejznámějším místním kuriozitám patří místní „rybáři na klacích“, při odlivu zarývají do pobřežního písku svá křížová „hřady“ a pak na nich celý den sedí a čekají na bohatý úlovek.

V Senkadagalapur (aka Kandy) hosté ostrova rádi navštíví Královská botanická zahrada , kde můžete obdivovat okrasné, kvetoucí stromy, palmové háje, bohatou sbírku pokojových rostlin a mnoho krásných orchidejí. Ceny za poznávací dovolenou na Srí Lance jsou velmi přijatelné, což umožňuje ruským turistům plánovat dlouhodobé výlety, při kterých si můžete prohlédnout všechny památky. Turisty nejvíce uznávaný a místními obyvateli uctívaný je Chrám relikvie zubu v Kandy, fresky, které živě a barevně odrážejí život velkého učitele, který dosáhl osvícení, a také historii výskytu posvátné relikvie na Cejlonu. V Sigiriya stojí za vidění jeskynní chrám Dambulla, který slouží jako sídlo nejvelkolepější sbírky soch Buddhy, z nichž mnohé jsou staré více než 2000 let. Město Polonnaruwa je neméně zajímavé: zde byste měli věnovat pozornost chrám Lankatilyaka a grandiózní 13 -metrová socha Buddhy. Celé území kláštera Alakhan Pirivena je vlastně skanzenem. Na nejvyšší plošině kamenného komplexu je současná Modlitební síň. Obzvláště působivý je hlavní pomník Klášter Rankot Vehera – obrovská stúpa vysoká více než 50 metrů!

Kamenný chrám vždy přitahuje turisty, kde jsou čtyři úžasně realistické sochy Buddhy vytesané do skály. Letoviska Srí Lanky jsou plná nejrůznějších památných míst. Nuwara Eliya, tedy hora Sri Pada, ležící na jejím území, je pravděpodobně nejoblíbenějším poutním místem. Desetitisíce turistů se rok od roku vydávají na túru k posvátné stopě. Je pozoruhodné, že tuto relikvii uctívají stoupenci čtyř náboženství: buddhisté si jsou jisti, že stopu zanechal Gautama Buddha, muslimové dokazují, že to byl Adam sestupující z nebe, hinduisté připisují otisk svému nejvyššímu bohu Šivovi, který vrchol romanticky nazývá Srivan Adipatam - "kosmický tanec Šiva" a podle křesťanského učení tudy prošel apoštol Tomáš, který přinesl světlo víry do Indie.