Loading icon

Buddhův chrám na Bali

Buddhův chrám na Bali

Turisté na Bali jsou velmi opatrní vůči chrámům. Svaté místo je téměř poslední atrakcí, kterou navštíví. Protože pro Evropany je to tajemné a dokonce děsivé místo. Souhlasíte, není moc příjemné vidět u vchodu do chrámu sochy odporných savců nebo netopýrů. Pro Evropany je pojem fungování a výzdoba chrámů nepochopitelný. Téměř každý druhý cestovatel proto opouští chrám pod dojmy. Ať už jsou takové chrámy zajímavé k návštěvě nebo jsou stále nebezpečné, o tom později.
Ti, kteří jsou zvyklí cestovat sami a prohlížet si památky bez průvodce a skupin, si mohou v Indonésii pronajmout auto v půjčovně a nezávisí na nikom. Pronájem auta na letišti Bali bude stát v průměru 17 eur na den, v Jakartě od 18 eur na den.
Brahma Vihara Arama
– Buddhův chrám.


Domorodí obyvatelé Bali často navštěvují chrámy, protože je to pro ně místo pro sebezdokonalování. Každý chrám na ostrově má ​​zvláštní význam.
Když však Indonésii kolonizovali Holanďané, všechny tradice byly zapomenuty. Místní obyvatelé okopírovali nový model chování. Teprve po vyhlášení nezávislosti začali obyvatelé Bali oživovat své náboženské tradice. Poté začala stavba místního chrámu. Pouze obyvatelé Bali se nikdy nevyznačovali stabilní finanční situací a po nezávislosti lidé neměli peníze. Buddhův chrám Brahma Vihara Arama nebylo možné postavit. Byl nalezen filantrop Girirakkhito Mahathera, díky jehož úsilí byl postaven chrám.
Během stavby posvátného místa se objevily potíže: byl tam nerovný terén a žádná řeka poblíž. Bylo nutné k ní dojít kilometr pěšky a tím se proces stavby zhoršil. Společně byl dokončen Buddhův chrám. Pouze toto posvátné místo zničilo zemětřesení. Girirakkhito Mahathera ale nezoufal a chrám znovu postavil.Některé vlastnosti chrámu Brahmavihara Aram na Bali:
• Na území chrámu můžete vidět starší místní obyvatele, kteří meditují přímo na zemi. Zároveň si zapálí cigaretu a dokonce dělají podivné pohyby;
• Do tohoto chrámu nemůže vstoupit každý; musíte nosit oblečení, které vám zakryje paže, ramena a dekolt. Muži musí také chodit po chrámu v sarongu, jinak budou duchové nepřátelští;
• Soch se nesmíte dotýkat rukama, je to obecně trestné. To si myslí místní, pokud si toho všimnou, dojde ke skandálu a možná budete muset zaplatit pokutu;
• Vstup do chrámu je zdarma, ale pak musíte platit dary. Předpokládá se, že čím větší množství darů, tím lépe.

I přes zvláštnosti je Buddhův chrám na Bali navštěvován. Toto je místo, kde se můžete „občerstvit silou“. Je v top atrakcích. Abyste se plně ponořili do jeho atmosféry, musíte si trochu nastudovat hlavní principy buddhismu. Brahmavihara Arama není nebezpečné místo, ale ne každému se tam líbí. Velkým mínusem bude transfer, protože do chrámu Brahmavihara Aram se z Loviny dostanete taxíkem nebo skútrem (a to je drahé).
Buddhov chrám na Bali je neobvyklé místo. Někteří z nich se občas i vyděsí. To ale neznamená, že by se to mělo obejít. Je lepší vidět tuto atrakci na vlastní oči.