Loading icon

Atény - zvláštní řecké město s historickým dědictvím

Atény - zvláštní řecké město s historickým dědictvím

Řecké hlavní město ohromuje svým historickým a kulturním dědictvím a žádné město na světě nedokáže udělat tak živý dojem. Athény jsou zvláštní město s bohatou minulostí a ohromujícím důkazem starověké civilizace, která dala vzniknout světové demokracii. Toto místo je počátkem prosperity a zrodem starověké kultury –  Akropole, která je nejoblíbenějším místem na světě s největším počtem turistů.
Pro pohodlný výlet mnoho turistů raději využívá služeb půjčoven aut v Řecko. Průměrná cena za pronájem auta v Athénách je 17 eur za den, na letišti Heraklion je cena za pronájem stejná jako ve městě, i když obvykle je pronájem na letišti levnější.


Athény jsou obklopeny nejlepšími plážemi Attiky. Nejlepší pláže Athén na 1001beach.
Atraktivní Athény – rozloha pro turisty
Athény jsou posvátné město velkého významu v dávných dobách. Od olympijských her se městské ulice a čtvrti proměnily s příchodem nových moderních budov a otevřením nových muzeí. Při budování trasy metra Akropole byly objeveny významné archeologické nálezy představující starověké vzorky dovedně vytvořeného nádobí s krásnými vzory a kresbami. V dobře vybavené místnosti moderního metra vzniklo úžasné muzeum s exponáty nalezenými při vykopávkách. V historickém centru se nachází historické památky, mezi nimiž si zvláštní pozornost zaslouží majestátní Héfaistova chrám, který se nachází na západě Akropole. Nejstarší stavba si zachovala svůj vzhled a zaujme grandiózním komplexem mramorových sloupů a dovednými obrazy lidových hrdinů z dávných pověstí. Řecké hlavní město uchvátí starobylou vilovou čtvrtí Plaka s labyrintem uliček a tisíci schodišti určenými k romantickým procházkám mezi starobylými domy s rozkvetlými dvorky. Toto místo je plné starověkých ruin a kostelů v byzantském stylu, což přináší zvláštní starou chuť do živých moderních ulic s mnoha pěknými restauracemi, muzei a nočními kluby. Muzeum lidového umění se nachází ve východní části čtvrti a ve svých sálech prezentuje sbírky národních témat. Anafiotika je skutečným klenotem Plaky s tajemnými úzkými uličkami a slepými průchody, které zdobí krásné a rozkvetlé pavilony. Atény jsou srdcem starověké civilizace se slavným teplým mořem, které přitahuje cestovatele z celého světa.

Památky města
• Athénská Akropole je monumentální komplex sestávající ze starověkých staveb, podobných pozůstatkům majestátních chrámů a pevností. Důkaz o síle civilizace se tyčí na skalnatém kopci a je nejoblíbenějším turisticky významným místem. Posvátné místo přitahuje majestátností sloupů a elegancí antického stylu, odrážejícího se ve starověkých ruinách, procházejících důkladnou rekonstrukcí. Většina turistů zažívá úžasné pocity, když dorazí z moderní části města do starověké Akropole, která uchovává otisky minulosti.

• Parthenon – nádherný chrám z bílého mramoru, postavený na počest bohyně Athény Parthenos. Starobylá budova je architektonickým mistrovským dílem, vyrobeným kombinací umělecké dovednosti a sochařské dokonalosti. Architektura posvátného chrámu obsahuje eleganci linií a harmonii dokonalých forem v opakujících se detailech dovedné výzdoby. Majestátní sloupy a krásné sochy ohromují zvláštním starým kouzlem.

• Odeon of Atticus Herodes je historická památka, která si zachovala podobu starověkého amfiteátru s majestátním jevištěm a venkovním hledištěm. Architektonický zázrak zaujme svými monumentálními formami a majestátností měřítka. Starobylá budova nemá střechu, ale to nic nemění na kouzlu zachovalého vzhledu s ohromujícími rysy antiky. Toto jedinečné místo má velký kulturní význam kvůli živým představením a festivalům, které se zde konají.

Hlavní město Řecka v minulosti zažilo mnoho triumfů a tragédií, vzkvétalo v dobách míru a vytvořilo mistrovská díla architektury a umění. Ulice Atén si zachovaly prastarou část majestátnosti bohaté historie, kde se čas jakoby zastavil v mramorové nádheře.