Loading icon

Památky Prahy

Památky Prahy

V Evropě je mnoho atrakcí. Zde je každé město bohaté na historii, takže když přijedete do Evropy, bez váhání vyrazte na výlety.

Praha není výjimkou. Pokud jedete z Moskvy do Prahy, bude to trvat dlouho, protože vzdálenost je téměř 2000 km. Ukrajinci mají v tomto ohledu větší štěstí.
Vzdálenost Lvov do Prahy je 875 km. Můžete tam proto vyrazit jen na víkend, nebo na celý týden. Pokud se rozhodnete jet bez zájezdu, pak je potřeba myslet na ubytování předem. S pronájmem nemovitostí v Praze nejsou žádné problémy. Pokud potřebujete denní pronájem, budete za něj muset utratit od 60 eur za den. Měsíční nájem bude stát od 600 do 1200 dolarů za měsíc.

Mnoho turistů pro pohodlný výlet upřednostňuje využití autopůjčovny v České republice. Průměrné náklady na pronájem auta na letišti Praha jsou 18 eur na den, na letišti v Brně - 17 eur na den.

Turisticky nejatraktivnějším místem je radnice na Staroměstském náměstí. Je těžké to nazvat radnicí, protože se jedná o celý komplex různých staveb a budov. Hlavním lákadlem věže jsou světoznámé hodiny, které byly postaveny v roce 1410. Právě tyto hodiny jsou symbolem hlavního města České republiky.
Turisté milují i ​​Karlův most. Nejprve to byl dřevěný most postavený v 10. století. V roce 1160 byl nahrazen kamenným mostem.
Poté Karel 4, na jehož počest je most sám pojmenován, nařídil stavbu Pražského mostu.

< br>Světoznámá pražská zoologická zahrada je jednou z největších zoologických zahrad v Evropě a sedmou největší na světě. Byla založena v roce 1931. Pražská zoo se specializuje na chov ohrožených druhů zvířat.

Při návštěvě České republiky nelze neochutnat slavné české pivo. V Praze je dokonce pivovarské muzeum "U Fleků". V České republice je spousta velkých i malých pivovarů.Po příjezdu do Prahy nezapomeňte navštívit unikátní komplex, který se nachází ve staré budově. Tento komplex je unikátní tím, že se skládá z pivovaru a muzea.