Loading icon

Nejlepší památky v Sydney

Nejlepší památky v Sydney

Sydney je největší a nejznámější město Austrálie. Byla založena v roce 1788 v Novém Jižním Walesu jako trestanecká kolonie pro Brity. V současnosti je nejvýznamnějším politickým, kulturním, obchodním a hospodářským centrem země, sídlem arcibiskupství římskokatolické a anglikánské církve. Je to jedno z nejrychleji rostoucích měst v Austrálii. Pokud se v blízké budoucnosti plánuje vzrušující výlet do Sydney, měli byste se seznámit se zajímavými místy, která musí každý turista navštívit.

Dlouho před cestou si mnoho turistů rezervuje auto v Austrálie online, abyste získali výhodnou sazbu pronájmu, viděli více atrakcí a nebyli závislí na skupinách zájezdů. Na letišti Sydney začínají náklady na vůz kompaktní třídy od 15 eur za den, na letišti Perth stojí přibližně stejné - od 14 eur za den.

Sydney Opera House
Jedná se o mezinárodně uznávanou krásnou budovu se střechou ve tvaru mušle. Jeho stavba začala v roce 1957 a pokračovala dlouhých šestnáct let. Každý turista by měl určitě zhlédnout alespoň jedno představení v tomto divadle. Pokud opera není v okruhu zájmů, můžete v ní alespoň chvíli strávit - jen relaxovat a posedět v restauraci.

< strong>
Harbour Bridge - Harbour Bridge
Je považován za jeden z největších mostů na světě. Je to vidět z opery. Tento úžasný most svým tvarem připomíná věšák, a proto odtud vzešel jeho obecný název věšák. Můžete ho obdivovat z dálky, projet se na něm nebo vylézt na vrchol jeho oblouku (oblouku). Poslední možnost je nejatraktivnější, protože díky ní můžete získat nezapomenutelný zážitek.

Sydney Tower

Vyhlídková věž, ze které můžete obdivovat panorama města, je nejvyšší budovou ve městě. Existují restaurace, které se pomalu otáčejí a poskytují vynikající příležitost vychutnat si krásné výhledy mezi postupnou konzumací vynikajících a lahodných jídel.


Modré hory

Název této skupiny hor pochází od „vznášejícího se“ oleje z eukalyptových keřů, modré barvy. Toto místo vřele doporučujeme všem cestovatelům, kteří oceňují hory. Výstup na jeden z vrcholů zaručuje dechberoucí výhledy.

Bondi Beach

Takto přeplněné a okouzlující místo se doporučuje pro náruživé milovníky opalování na pláži - kvůli jeho estetické hodnotě. Toto je nejznámější pláž v celé Austrálii. Jeho jméno pochází z domorodého jazyka a znamená "hluk způsobený dopadem vln."